Барселона спечели Купата на Краля

Барселона спечели финала за Копа дел Рей срещу Севиля с 2-0. Каталунците завоюваха трофея в продълженията на срещата след голове на Жорди Алба в 97-та минута и Неймар в 121-та.

В редовното време голове не паднаха и всичко трябваше да се реши в двете продължения от по петнайсет минути. В тях отборите влязоха в намалени състави. Още през първата част бе изгонен Масчерано в 37-та минута. Съдията му показа директен червен картон заради задържане на Кевин Гамейро, който се откъсваше сам срещу вратаря, а Масчерано бе последен в отбраната на Барса.

В края на срещата Евер Банега също получи директен червен картон. Той фаулира нахлуващия в наказателното поле Неймар и не остави рефера да се поколебае в решението си.

След като две трети от срещата "блаугранс" се мъчеха с човек по - малко на терена, в продълженията имаха възможността при числено равенство отново да погледнат по-смело към спечелването на трофея. Отличен извеждащ пас на Меси намери включилия се в атаката Жорди Алба, който вкара първия гол в мача в 97-та минута.

Голът прекърши андалусийците и те можеха да инкасират много бърз втори такъв. Пике стреля с глава, но Рико спаси. Малко по - късно стражът на севилци  трябваше да спасява опасен изстрел на Дани Алвеш.

Нервите в края взеха връх и Карисо си изкара два бързи картона, оставяйки носителя на Лига Европа с девет човека на терена. Барса се възползваха максимално от ситуацията и Меси направи втора асистенция, подавайки на Наймар, за крайното 2-0.

Това е втори пореден дубъл на Барселона!

Неприятна новина за отбора на Енрике е контузията на Суарес, който напусна малко след началото на второто полувреме.